Dressikangas- mugav & praktiline - Kangapood

Dressikangas- mugav & praktiline

Dressikangas on hea valik mugavate ja praktiliste esemeste valmistamiseks. Lihtne õmmelda, lihtne hooldada, ja muidugi mugav kanda.  Sarnaselt trikotaažiga on peamiseks koostiseks naturaalne puuvillane kiud, millest kangas on kootud.

Ärge laske end nimest eksitada, sest dressikangas on palju mitmekülgsem materjal kui pelgalt dresside õmblemiseks sobiv kangas. Tegelikult sobib see suurepäraselt väga erinevate rõivaste valmistamiseks. Materjal sobib ühtmoodi hästi nii vabaajarõivaste kui ka kontorirõivaste valmistamiseks, tähtis on valida õige lõige ja tegumood.

Aasaline dressikangas (French Terry, inglise keeles) on puuvillane veniv kangas, mis sobib hästi kleitide, pusade, pluuside, pükste, seelikute, jakkide, retuuside, beebiriiete, kombede, mütside, torusallide õmblemiseks kogu perele. Kanga nö sisemine pool on aasalises või silmuselises koes, kuid pealt on kangas sile.

dressikangas
Fotol: dressikangas Koomiks

Uhutud dressikangas (Sweat, inglise keeles) on seest pehme uhutud tekstuuriga kangas, mis meenutab justkui “harjatud fliisi”. Kanga pealispind on sarnaselt aasalise dressi ja trikotaažiga sarnaselt sile. Uhutud dressikangas on ideaalne külmema ilma rõivaste valmistamiseks.

See on mugav!

Dressikangas on mugav ja naturaalne kangas, mis on kandes seljas mõnus ja mugav. Mugavuse aitab tagada elastaan kanga koostises, see muudab kanga venivaks ja elastseks.

dressikangas

Fotol: dressikangas Kuldsed linnud

Soovitame ka: Dressikangas aasaline liivakarva ehk sandUhutud dressikangas meleeritud rohelineDressikangas aasaline kreemikas

Kangapood.ee valikust leiab erinevas kaalus ja laiusega kangast, mille koostises on elastaani valdavalt 5-9% .

  • Mida suurem on elastaaniprotsent, seda venivam on kangas. Kangas hoiab oma vormi paremini ja ei veni kandmisel liigselt välja (see võib juhtuda nt 100% puuvillase dressikangaga).
  • Mida suurem on kanga kaal, seda toekam ja paksem on kangas. Suvel on hea valik kergem kangas, jahedamal ajal paksem kangas.

See on vastupidav ja hõlpsasti hooldatav

Nagu puuvillane kangas üldiselt, on ka dress väga lihtsasti kodustes tingimustes hooldatav.

See ei vaja käsipesu, keemilist puhastust või muud erihooldust, seda võib julgelt pesta masinas vastavalt tavarežiimil, mistõttu sobib see ideaalselt igapäevarõivaste ja vabaajarõivaste valmistamiseks.

dressikangas

Fotol: kuldsete täppidega

Naturaalne puuvillane kangas on seljas hingav ning sellega ei hakka palav. See peab vastu ka tihedal kandmisel.

Need omadused on eriti tänuväärsed just beebi- ja lasteriiete õmblemisel.

Dressikangas – milline ja milleks?

Dressikangast leidub kangapood.ee valikus nii ühevärvilise kui mustrilisena. Leidub nii lastele, naistele kui meestele sobivates värvides. Lisaks leiab kohe ka sobivas toonis sooniku. Kangas sobib hästi kleitide, pusade, pluuside, pükste, seelikute, jakkide, retuuside, beebiriiete, kombede, mütside, torusallide õmblemiseks kogu perele.

dressikangas

Fotol: ühevärviline aprikoos,  ühevärviline khakirohelineühevärviline ferrari punaneühevärviline petrooleumsinine (Petrol), ühevärviline veini ehk bordoopunane

Mustriline dressikangas on meie valikus nii lillemustriga, erineva digiprindiga, suure mustriga, lastele sobivate mustritega ja abstraktsete mustritega.

Kangast saab kasutada ühevärvilisena, mustrilisena või kahte võimalust kombineerides. Vahvad kombinatsioonid saab luua ka erinevat tooni ühevärvilisi kangaid kombineerides, seda nii toon-toonis kui ka julgemaid kombosid katsetades.

dressikangas

Fotol: Ühevärviline liivakarva, mustriga lilled hallil taustal

Soovitame ka: Dressikangas unised lilled

Lase oma fantaasial lennata!

Kui oled õmmelnud midagi vinget meie kangastest, siis jaga oma ägedat loomingut meiega e-mailitsi info@kangapood.ee, või tag’i meid Instagramis @kangapood.ee või saada foto meile FB postkasti. Vastu saadame sulle personaalse sooduskupongi järgmisteks ostudeks!

Postituses kasutatud fotod: @habybaby (postituse foto), kangapood.ee kliendid

LÕPUMÜÜK - KOODIGA MIINUS50 kõik - 50%