Linane kangas - keha- ja keskkonnasõbralik valik - Kangapood

Linane kangas – keha- ja keskkonnasõbralik valik

Kas Sina tead, miks linane kangas on väga hea valik? Ja mis teeb selle materjali heaks? Selles blogipostituses vaatame lähemalt linase erinevaid häid omadusi.

Linane on väga vana materjal, tõenäoliselt üks vanemaid, sest selle ajalugu ulatub tuhandete aastate taha. Linane on teinud viimase 50 aasta jooksul tõelise võidukäigu. 1970ndatel moodustas linase kanga osakaal rõivatööstuses ca 5%, kuid juba 1990ndatel oli see kasvanud 70%-ni. Viimastel aastatel on linane muutunud väga trendikaks materjaliks üle maailma, sellest valmistatakse nii sisutustooteid, voodipesu, kodutekstiile ning muidugi ka rõivaid ja moeaksessuaare.

Linane pestud pastelne rohekassinine

LINANE  KANGAS ON PRAKTILINE JA FUNKTSIONAALNE

Linast hinnatakse eelkõige materjali suurepäraste omaduste tõttu – see hingab hästi reguleerides õhu liikumist keha ümber. See muudab linase eriti sobivaks materjaliks sooja kliimasse ja suveperioodiks. Hea õhujuhtivus tuleneb viisist, kuidas kangast kootakse ning linakiu spetsiifilistest omadustest. Linasel on head omadused, mis imevad higi ja niiskuse endasse ning rõivas või aksessuaar ei tundu ebamugav või niiske. Võrreldes näiteks villa või siidiga on linane sall oluliselt kergem, hingavam ja “jahutavam” valik soojade ilmadega. Kandes linasest materjalist rõivaid või aksessuaare, on tajutav temperatuur 3-4 C madalam võrreldes näiteks siidi või puuvillaga. Samuti higistavad linast kandvad inimesed oluliselt vähem puuvillasega võrreldes. Kõike seda tänu linase võimekusele reguleerida ja juhtida sooja meile sobival viisil.

Kuid mitte ainult, tänu omadusele juhtida ja reguleerida sooja, sobib see ideaalselt ka muudeks aastaaegadeks. Külmemates tingimustes ja jahedamas kliimas hoiab linane sooja, kuid ei aja ebamugavalt higistama. Linane sall kohandub sinu kehatemperatuuri ja välistemperatuuriga just nii, et tunned end mugavalt kogu aasta vältel.

Linane on vastupidav materjal. Linakiud on tuntud kui üks maailma vastupidavamaid materjale. Võrreldes näiteks puuvillakiuga on linakiud enam kui 30% tugevam, mis teeb sellest vastupidava ja ajatu materjali. Linasesse kangasse ja sellest valmistatud rõivastesse tasub investeerida, kuna võite need õige hoolduse korral pärandada edasi uutele põlvkondadele.

Linane pestud naturaalne valge ehk off white

LINANE ON KEHA- JA KESKKONNASÕBRALIK

Linane kangas on tuntud ka oma antibakteriaalsete ja hüpoallergiliste omaduste poolest. Eelpool kirjeldasime linase omadusi juhtida niiskust ning kuivada kiiresti, siis aitab see vältida bakterite kogunemist kangasse oluliselt vähemal määral kui näiteks puuvillane. Inimesed kes on allergilised näiteks tolmule jms, tunnevad end linast kasutades oluliselt mugavamalt ja paremini. Samuti tundliku nahaga kandja seljas on linane mõnus materjal, kuna ei ärrita nahka, vaid laseb sel loomulikult hingata.

Linane on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik materjal. Tänapäeval on materjalide ökoloogiline jalajälg ja mõju keskkonnale oluliseks faktoriks, mis mõjutab meie otsuseid erinevate toodete valikul. Hea uudis on see, et lina on üks rohelisemaid materjale – lina kasvab väga hästi ka kesistes kasvutingimustes ning selle kasvatamiseks vajatakse oluliselt vähem vett võrreldes näiteks puuvillaga. Positiivne on ka see, et kui oled otsustanud oma linastest asjadest siiski lõplikult loobuda, siis lina on biolagunev materjal ja sellest ei jää järgi keskkonda kahjustavaid jäätmeid.

Linase kanga eelistamine pole pelgalt moe- või stiiliotsus.

See on ka praktiline, mõistlik ja keskkonnasõbralik valik, et tunda end mugavalt ja kaunilt.

Kangapood.ee valikust leiad valiku linaseid kangaid, kuid kui valikus pole Sulle sobivat värvitooni või muude sobivate parameetritega kangast, siis kirjuta meile julgesti info@kangapood.ee ja leiame Sulle kindlasti sobivad lahendused.

 

LÕPUMÜÜK - KOODIGA MIINUS50 kõik - 50%