Musliin ehk puuvillakrepp -suurte ja väikeste lemmik - Kangapood

Musliin ehk puuvillakrepp -suurte ja väikeste lemmik

Musliin, tuntud ka kui puuvillakrepp, on 100% puuvillane materjal. Lisaks nimetatakse kangast inglise keelse nimega double gauze, mis tuleneb sellest, et kangas koosneb kahest nö õhukesest kihist kangast, mis on omavahel ühendatud sisuliselt nähtamatute pistetega teatud regulaarse intervalli tagant.  

Traditsiooniliselt tähendab musliin õhukest ühekihilist kangast, kuid eesti keeles on see leidnud kasutuse ka kahe – ja kolmekihilise kanga puhul. Meie valikus on kahekihiline kangas.

Kanga tekstuur on õrnalt kortsuline, mis annab sellele iseloomuliku välimuse. Just see põnev välimus ongi sageli see, miks seda kangast nii palavalt armastatakse.

Miks musliin on hea?

Musliin on pehme ja hingav kangas. See on 100% puuvillane, mis on naturaalne ja nahasõbralik kangakiud.

Kangas on emmede ja beebide lemmik, kuna selle pehmus on beebi ja väikelapse õrna naha vastas mõnus. 

Foto: aitäh, Olesja! Pildil musliin sinepikollane

Milleks musliini kasutada?

Viimastel aastatel on musliin muutunud väga trendikaks materjaliks üle maailma, sellest valmistatakse nii sisutustooteid, voodipesu, kodutekstiile.  Materjal on ideaalne ka rõivaste ja moeaksessuaare valmistamiseks. 

Musliinkangast padja- ja voodikatted, isegi voodipesu on muutunud ääretult populaarseks. Mõtle ka iseloomuga “kortsus” laudlinadele ja kangast salvrätikutele. Sellest saab valmistada ka kardinaid ning näiteks baldahiine beebi- või väikelapse voodile.

Samuti valmistatakse sellest palju suviseid rõivad, see on ideaalne näiteks lendlevate kleitide, tuunikate, pluuside, seelikute, lühikeste ja pikkade pükste õmblemiseks. Kanga õrn tekstuur on keha vastas õrn ja mõnus. 

Foto: kangapoe armas klient Piret oma musliinseelikus (soovitame:  beebiroosa, vanaroosa) Koroonaajastul on kogunud populaarsust ka kaunid vabaajarõivad; nende valmistamiseks sobib kangas ideaalselt. Samuti ka ööriiete ja pidžaamade õmblemiseks. Hommikumantlid ja kimonod on hõljuvad ja kerged.

Aksessuaarina on musliinsall lihtne ja kerge viis oma garderoobi hooajalist värskust tuua. See on kaelas pehme ja hingav, ehk sellega on soe, kuid mitte palav. Salli saab valmistada ka õmblusvabalt ehk tegemist on äärmiselt kiire ja lihtsa käsitöö projektiga.

Pildil: beebitekk vanaroosa, trikotaaž kuldsed flamingod valgel.

Beebidele valmistatakse musliinist nii praktilisi tekstiilitooteid nagu beebitekid, voodipesud, linad, aga ka kleidikesi, pluusikesi, pükse ja jakikesi. Puuvillakrepist aksessuaarid nagu peapaelad, “ilasallikesed” ning isegi korduvkasutatavad mähkmed on imikutele ja väikelastele sobivad.

Kuidas musliini hooldada?

Kangas on masinpestav ning võib peale pesu mõnevõrra kokku tõmmata (õmmeldes tasub seda meeles pidada ning kanga võiks eelnevalt läbi pesta). Masinpesu on lubatud madalatel temperatuuridel ning lubatud on ka nõrk tsentrifuug. 

Puuvillakreppist tooteid soovitatakse kuivatada laotades need pinnale sirgelt kuivama. Kangast võib triikida nõrgal kuumusel.

Kui oled õmmelnud midagi vinget meie kangastest, siis jaga oma ägedat loomingut meiega e-mailitsi info@kangapood.ee, või tag’i meid Instagramis @kangapood.ee või saada foto meile FB postkasti.

Vastu saadame sulle personaalse sooduskupongi järgmisteks ostudeks!

 

 

 

LÕPUMÜÜK - KOODIGA MIINUS50 kõik - 50%